Haftanın Blogu

Gene uzun bir ara verdim, bu “Haftanın Blogu” olayını bir düzene oturtmam lazım artık.

Bu hafta aslında “Haftanın Blogu” değil, “Haftanın Blogger’ı” olmalı, çünkü bahsedeceğim arkadaşımın iki adet blogu var. Ben bu yazıda birisine odaklanacak olsam da, ikisini de takip etmenizi öneririm.

Arkadaşım diyorum ama kesinlikle bir arkadaş kıyağı söz konusu değil. Kendisi ile bir blog keşif etkinliğinde tanıştık. Karşılıklı takipleştik ve sosyal medya üzerinden birbirimizi tanıyıp sevdik.

Derya üç çocuk annesi, Avusturya’da yaşıyor. İnanılmaz enerjik bir kadın. Sabahın kör saatinde “Günaydın, ben şimdi evi temizledim, çocukları okula bırakıp sonra da spor yapacağım” mesajını alırken gözlerimin çapağından, evimin dağınığından utanıp hemen işe koyuluyorum:) Ayrıca inanılmaz güzel bir yüreğe sahip, benden desteğini hiç esirgemez, yazılarımı yorumlarıyla zenginleştirir. (yeterince karşılık veremediğim için çok özür dilerim, ben de yeni vakit ayırmaya başlayabildim:( )

Deryaninsporgunlugu

Blogumuz “Derya’nın Spor Günlüğü“. Kendisi son zamanlarda duyduğum “Sen bu aralar bir güzelleştin, inceldin mi ne? Yok yok kilo almışsın, yüzün toparlanmış. Ama bu kot sana bol değil miydi? Allah Allah…” yorumlarının müsebbibidir efem… Kendisi, blogunda yaptığı sağlık ve egzersiz paylaşımlarının yanında, takipçilerine ücretsiz kişisel agzersiz programları da hazırlamaktadır. Youtube’a koyuyor videoları, sen evde yapıyorsun. Dillere destan tembelliğime ve düzenli yapamamama ragmen bende bile fark farkediliyor:)

deli-kizin-bohcasiiAyrıca diğer blogu “Deli Kızın Bohçası” da takibi hakkeden, eğlenceli bir kişisel blog. Özellikle ev hallerini anlattığı yazılarını ben çok büyük keyifle okuyorum.

Bloglarının daha çok kişiye ulaşmasını ve tüm hayallerinin gerçekleşmesini dilerim Derya’cım. Sevgilerimle.

12 Yorum

 • Reply Mim : Hayallerim – Araflı Şehrazad 10 Ekim 2016 at 11:23 am

  […] bu yazıda sizlere tanıtmaya çalışmış olduğum sevgili arkadaşım Derya beni mimlemiş. Bu ilk mimim […]

 • Reply Zülal Garipkuş 18 Haziran 2016 at 7:47 am

  Erken kalkan yol alırmış. Derya Hanım bunu başaranlardan. Bir de ben yapabilsem :) Derya Hanımı tebrik ediyorum. Güzel anlatımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. :)

  • Reply derya soygül 18 Haziran 2016 at 5:54 pm

   Horoz gibi çocugu olan erken kalkar sevgili zulal :)

 • Reply Ece Evren 17 Haziran 2016 at 6:35 pm

  Selin’i de seçiminden dolayı kutluyorum.Sevgiler ona:)

 • Reply Ece Evren 17 Haziran 2016 at 6:33 pm

  Size çok yakışmış, hatta geç kalmış bir seçim.Gayet çalışkan, iki bloğunuza da hakkını veren, düşünüldüğümüzü hissettiren bir yakınlığınız var.Hem blog, hem de takip, tabii her zaman yetişemeyebiliyor.Fakat hoşgörülü olmamız gerekiyor.Sevgiler Derya, başarılarının devamı dileklerimle :)

  • Reply derya soygül 18 Haziran 2016 at 6:04 am

   Ece hanimcigim siz de öylrsiniz. Hem güzel yazilarinizi yazip hem hepimize destek veriyorsunuz. Çok tesekkür ederim.

 • Reply ehli dünya - kore fenomeni 17 Haziran 2016 at 2:48 pm

  Harfiyen katılıyorum!
  Güzel bir haftanın blogu seçkisi olmuş, elinize sağlık 😉
  Bana da beklerim 😉

  • Reply derya soygül 18 Haziran 2016 at 6:02 am

   Korecim tesekkür ederim. Beni yine kaptirdin :)

 • Reply Birdefnemasalı 17 Haziran 2016 at 1:13 pm

  :))) Deryacım tebrik ederim, okadar yoğunlugun arasında her iki bloga süper ciddiyetle yetişiyorsun.. Selin’de hakkını vermiş :)

  • Reply Araflı Şehrazad 17 Haziran 2016 at 1:18 pm

   Değil mi ya? Ben birine yetişemiyorum.
   Çok teşekkür ederim bu arada :)

   • Reply derya soygül 17 Haziran 2016 at 1:24 pm

    Tesekkürler canim. Oldukça zamanimi aliyor ama ikisi de hobi blogu oldugu için kendimi mutlaka mecbur hissetmiyorum. Severek yapiyorum.

 • Reply derya soygül 17 Haziran 2016 at 8:16 am

  Deli gibi bahçe biçerken bir soluklanayim dedim aaa haftanin blogu olmusum. Su blog alemini bos birakmaya gelmiyor. Bu kadar motivasyon veriyorsam ne mutlu bana. Selincim çoooooook tesekkür ederim. Bütün yorgunlugum gitti. Ben biraz cadiyim diyorum bazen ama arada bir iki muhalif çiksa da çok güzel insanlar tanidim . Bir dus yapip kene kontrolü yapayim hosgeldin yazimi yaziciim.

 • Yorum Yaz