Plazadan Dünyaya Bir Köprü Kurmaya Niyetlendik…

Bu hafta, “haftanın blogu” hakkımı kendim için kullanacağım izninizle. Zira can arkadaşlarım Zeynep ve İrem ile uzun zamandır yoğun bir şekilde planlar yaptığımız, hayaller kurduğumuz ve üzerinde çalıştığımız sitemiz “PlazadanDünyaya” birkaç gün önce yayına başladı. İlk tepkiler çok olumluydu ve beklemediğimiz bir merak ve ilgiyle karşılandık. Ne kadar mutlu olduğumuzu anlatamam. :)

“Nedir bu PlazadanDünyaya?” demeden once sitede ayrıntısını bulabileceğimiz başlangıç öykümüzü anlatmak isterim. Biz üç ortaokul arkadaşı uzun zaman sonra ilk defa yüzyüze görüşebildik ve bir akşam yemeği yemeye karar verdik. Zeynep frelance çalışıyordu, İrem işten ayrılıp sitesini kurmuştu, ben de bu yazıya yazdığım gibi “isyeeeaaaan” modundaydım. Yediğimiz içtiğimiz bizim olsun, ama “yahu bizim gibi kimse yok mu?” diye bir soru masanın ortasına geldi oturdu. Akşamın sonunda bu soru yerini “ya biz bir web sitesi kursak ya?” planına bırakmıştı.

Plan öyle masada kalmadı. Konuştuk, planladık, çalıştık… Bu arada ben işimden ayrıldım ve yazı oğlum ile “full time anne” modunda geçirirken, bulabildiğim zamanlarda siteyi hazırladım. Okul başlayınca daha hızlı ilerleme şansımız oldu ve sonunda siteyi açtık.

Aslında siteyi açmamızda “Dijital Topuklar” zirvesinin payı büyük. Çünkü bu zirveyi tabii ki kaçırmayacaktık ve zirveye “PlazadanDünyaya Ekibi” olarak katılmazsak kahrımızdan ölürdük. :) Neyse ki sitemiz ve biletlerimizle zirveye hazırız. :)

İş hayatına dair herşeyi bulmanızı, molalarınızda hoşça vakit geçirmenizi ve ilham ve motivasyon kaynağınız olmasını umduğumuz sitemize bekleriz efendim…

Sevgiler :)

5 Yorum

 • Reply Hakkımızda Sıkça Sorulanlar – Araflı Şehrazad 23 Aralık 2016 at 10:55 am

  […] zamanlarda Plazadan Dünyaya çalışmaları çok yoğun olduğu için Araflı Şehrazad kış uykusuna yattı. Ama özelden […]

 • Reply derya soygül 28 Ekim 2016 at 6:41 pm

  Basarilar dilerim. Siteye de baktim ama yorum bölümü bulamadim.

 • Reply yazilimcianne 24 Ekim 2016 at 6:46 am

  Çok güzel olmuş, Elinize sağlık Selin, başarılar diliyorum bu 3 atlıya :)

  • Reply Araflı Şehrazad 24 Ekim 2016 at 9:24 am

   Çok teşekkür ederim, bu arada farkında mısın bilmem ama gizli takipçinim 😉

   • Reply yazilimcianne 25 Ekim 2016 at 11:18 am

    süper <3 bende seni severek takip ediyorum :)

  Yorum Yaz