MİM : Beni Ne Mutlu Eder?

Canım Derya beni epey once bir mim’e davet etmiş ama ben yeni cevaplayabiliyorum. Mim’in konusu “beni mutlu eden şeyler”

Ben mutluluk konusunda pek yetenekli değilim maalesef. Polianna değil Polly Teyze ruhu var bende. Ama bu konuda kendimi epey eğittiğimi ve küçük şeylerden mutlu olmayı başarmaya başladığımı söyleyebilirim :)

mutlu2

Beni son zamanlarda en mutlu eden eylem yazmak. Özellikle yeni sitemiz Plazadan Dünyaya beni o kadar mutlu ediyor ki anlatamam. Her yeni yazı, her yeni yorum, en ufacık bir gelişme, aklımıza gelen her yeni fikir benim için ayrı ayrı mutluluk kaynağı.

Kerem ile ilişkimiz farklı bir boyut kazandı. Artık bildiğin sohbet ediyoruz:) Bana kurnazlıklar yapıyor, oyunlar oynatıyor, bazen bana kızıp beni sevmediğine karar veriyor, sonra da “beni özlerse ne yapacağını bilemediği” için vazgeçip yine seviyor. Adamım ya, bir tek o olsun yanımda, bana bi’şey olmaz :)

Güzel kokulu bir taze çay ( ya da artık  yapmayı becebildiğim chai tea latte), elimde kitabım, battaniyem ve loş evim. (Evet, çok güneş almayan bir evim var, ama alıştım artık her ev öyleymiş gibi geliyor :) ) “Hayat Bu beeee!”

Binlerce şükür ki, hayatımın en mutlu ve huzurlu dönemlerinden birini yaşıyorum. Sevdiğin işi yapmak ne büyük bir mutlulukmuş. Ne kadar fark ediyormuş. Her gün dua ediyorum hayatımı bu şekilde sürdürebilmek için. (Anladınız siz onu 😉 )

Yaşıma başıma bakmadan buldum mu salıncağa biniyorum. Bayılırım :)

Müzik dinleyip yürüyorum, çok güzel hayal kurulur yürürken.

Vakit buldukça şarkı söylüyorum.

Hayatımı sadeleştiriyorum, her anlamda. Az alışveriş yapıyor, mümkün olduğu kadar yürüyor ya da toplu taşıma kullanıyor, oğlumu okula yürüyerek götürüyor, dolaplarımı boşaltıyorum. Doğanın boşlukları sevmediği doğruymuş, artık daha güzel giyiniyor, daha güzel arkadaşlıklar kuruyor ve hayattan daha çok zevk alıyorum.

Hayal demişken, bol bol hayal kuruyorum, ve bunların gerçekleşeceğine inanıyorum. Çünkü bunlar için sürekli bir çaba halindeyim. Ufak ufak adımların giderek hedeflerime beni yaklaştırdığını biliyorum. “Damlaya damlaya göl olur” diye boşuna söylememişler.

mutlu1

Kısacası, ülke gündemi hariç her şey beni az ya da mutlu ediyor. Çünkü 40’ıma merdiven dayarken, hayatıma beni mutlu eden şeyleri sokup, mutsuz edenlerden uzak durmayı nihayet öğrenmeye başladım. Öğrendikçe daha iyi hisediyorum. Yolum uzun daha ama yönüm doğru, bunu biliyorum :)

Ülke gündemi mi? Düşünmemeye çalışıyorum, kendi söküğümü dikmeye çalışıyorum.

Sevgiler :)

 

4 Yorum

 • Reply WebKenti.Net 19 Şubat 2017 at 3:43 am

  Teşekkürler güzel yazı olmuş

 • Reply derya soygül 28 Aralık 2016 at 5:18 pm

  Ben de anca okuyabiliyorum . Küçük günlük seylerden mutlu olabilmek en güzeli.

 • Reply yazilimcianne 27 Aralık 2016 at 1:33 pm

  Daha çok mutlu ol Selin, Ne güzel yazmışsın. Benim evimde güneş almıyor, iyi geldin bak, içime güneş doğdu :)

  • Reply Araflı Şehrazad 3 Ocak 2017 at 9:36 am

   Seni mimleyim o zaman, sen de yaz bakalım. Merakla bekliyorum.

  Yorum Yaz