Pışşşt ikibinonaltı, bak hele…

Bir çok kişi gibi, ben de, her yeni yılda bazı şeylere niyet edip, niyetlerimi bir yerlere yazıyorum. Yüzde onunu yapmışsam kendime “aferin kız!” diyorum.

Bu sefer, motivasyon olması açısından, niyetlerimi buraya yazmaya karar verdim. Her ne kadar ülkenin durumu böyle yazıları lüks ve hatta şımarıklık olarak gösteriyor olsa da, hayatın devam ettiği gerçeğinden hareketle, böyle bir yazı yazmak istedim. Keşke bunu okuyan kişi, sen de niyetlerini bana yorumda ulaştırsan. Olmadı facebook’tan, twitter’dan, instagramdan yazsan. Ne güzel olma’ mı?:)
Eyyyy İkibinonaltı….
 • Bana sevdiğim işi getireceksin. Sabah 9 – akşam 6 (o da iyi ihtimalle ve kariyer yükselişinden fedakarlık etme pahasına) bir ofiste çalışmak bana göre değil. Ben kolay sıkılan bir tipim. Bana böyle değişken, serbest saatli bir iş lazım. Ayrıca benim mahdumun eğitimiyle ilgili okumam, plan kurmam lazım. Kendimi geliştirmem lazım. Buna vaktimin olması için part taym oluuur, friilens oluuur. Artık gayrısını sen düşün, ben uyarım:)
 • Daha büyük bir ev istesem? Şöyle aydınlık olanından? Rahatça sığsak, eşyalar üstüme üstüme gelmese? Şımarıklık olarak görmezsen, bi’zahmet, hadi canım, hadi güzelim.
 • Sağlık diliyorum. Bu yıl, o anksiyete atağı zımbırtısıyla tanıştığıma hiç memnun olmadım. Bir daha kendisini görmek istemiyorum. Kendime, sevdiklerime ve özellikle de mahduma sağlık rica ediyorum. Bu konuda yeterince sınav verdim zannederim.
 • 2015 benim için fena değildi ama ülkem için feci bir yıldı. Rica edeceğim, sen gündemi daha sakin bir yıl ol. Germe, yorma. Görmesek de, duymasak da o savaş, bizim savaşımızdır, savaş bitsin. Bir huzura erelim artık.
 • Biraz daha maneviyata yönelme isteğim var bu yıl.  Bakalım.
 • Çok güzel insanlar tanıdım son iki yılda, devamını rica edeceğim:)
 • Çok da tuhaf şeyler yaşadım insan ilişkileri bazında. Benden yardım isterken sürekli arayan soran, benden öğreneceklerini öğrenince selam sabahı kesen, abuk sabuk nedenlerle küslük çıkarıp ilişkiyi kesen insanlar, sizi fark etmedim sanmayınız. Sadece sizi en büyük makama havale etmiş durumdayım. Ama hiç gelmezseniz daha memnun olurum.
 • Daha çok ilham, daha çok yazı… Lütfen.
 • Dernek, vakıf vs. çalışmalarına daha çok girmek istiyorum bu yıl ama insanlardan gördüklerim beni korkutuyor. Burada dursun, hayırlısı diyelim.

Vira bismillah diyerek 2016’yı açıyoruz. Hepimiz için mutlu, huzurlu, sağlıklı, bereketli bir yıl olması dileğimle…

Mutlu yıllar:))

Yorum Yok

 • Reply Zezo 24 Ocak 2016 at 9:23 pm

  bir blogger'a zorla cevap nasıl verdirilir ders 101 :) her türlü görüşelim

 • Reply Araflı Şehrazad 24 Ocak 2016 at 10:17 am

  Eşek ben! Cevap yazmamışım:( Tüm dileklerimiz gerçek olsun inşallah. Her çocuğa bir koli için de görüşelim. Öperim.

 • Reply zezo 5 Ocak 2016 at 9:27 am

  yazdığın, yazmadığın bütün dileklerinin gerçekleşeceği bir yıl olsun. Hiç aklımda yokken, bazı sıkıntılar sonucunda başlayan freelance yaşamın çok güzel olduğunu, bir an önce senin de bunu tatman gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda biraz hareketlenelim lütfen :) diğerlerine söyleyecek bir lafım yok. vakıf dernek işlerine gelince Her Çocuğa Bir Koli'de seni aramızda görmek isteriz diyeyim. Benim dileklerime gelince mutluluk, huzur, sağlık gibi rutin istek ve ihtiyaçları geçersek, ağzımızın tadını yerine getirecek bizi mutlu edecek daha çok yeni tada ulaşmak ve bunları paylaşmak isterim. daha çok enerjim olsun daha çok gezeyim, daha çok paylaşayım isterim. düşünmeden atacak kahkahalarımın daha çok olmasını isterim. ışığımın olmasını, kadrajıma girecek daha çok görüntünün olmasını isterim. daha farklı yerlerde daha çok çocuğa dokunabilelim isterim. ha bir de bunları yaparken benimle olacak ve paylaşacak birinin olmasını isterim. benim de yazılı olarak bir kenarda duracak 2016 isteklerim böyle sıralansın. not: ay iyi ki sordun, ben de yazdım. bunun devamının da gelmesini isterim.

 • Reply Araflı Şehrazad 31 Aralık 2015 at 1:18 pm

  Amin diyorum. Sizin yeni yıl niyetleriniz var mı?

 • Reply Gulsah Onen 31 Aralık 2015 at 12:04 pm

  Tüm dileklerimiz gerçek olur inşallah :) mutlu sağlıklı yıllar dilerimmm 😉

 • Reply Araflı Şehrazad 31 Aralık 2015 at 6:17 am

  Çok teşekkürler Gölgemcim, sana da tüm dileklerinin olduğu musmutlu bir yıl diliyorum:)

 • Reply Golgem Ayhan 30 Aralık 2015 at 10:02 pm

  Dileklerinin hepsinin gerçekleşmesi dileğimle, mutlu yıllar….

 • Yorum Yaz