Başka Türlü Birşey, Benim İstediğim…

Çocukluğumdan beri hiç bir zaman çok mutlu hissetmedim kendimi, nedendir bilmem. Hep başka bir zamanın, başka bir mekanın, başka bir yaşamın hayalini kovaladım, hep “ne istiyorum?” sorusuna cevap aradım.(İlkokul çocuğu bunu yapar mı yahu, git saklambaçını oyna, çatapatını patlat… Yapıyordum işte, delilik hiç bir zaman parayla olmadı malesef…)

Eh, yaş oldu 30. Artık hayatımla ilgili kararlar verme ve bir yetişkin olma zamanı. Bu nedenle bu aralar kendime bu soruları çok sık soruyorum: “Ne istiyorum?”, “Nasıl bir yaşam istiyorum?”, “Nasıl bir yerde yaşamak istiyorum?”..

Bir kere daha dolu bir hayatım olsun isterdim, oradan oraya koşuşturayım, tıpkı lise yıllarımdaki gibi. Ev-iş-ev düzenine bir kez alışılınca o üşengeçlik bir bataklık gibi sizi sarıyor, çıkamıyorsunuz. Ama memnun da değilim bundan. Birkaç işim olsun haftada bir kaç saat her birini yapmak isterdim sanırım. Ama bunlar ne olurdu bilmiyorum. Çünkü hayattaki yeteneklerimini ne olduğu sorusuna cevap bulabilmiş değilim. Okuduğum bir kitap bu durum için kafamda ideal günü en ince ayrıntısına kadar tasarlamamı öneriyor. Ama sorun şu ki, ideal günüm sürekli değişiyor:). Sonra yaptığım işlerle gurur duyabilmeyi, bunun EA deyimiyle “mala davara faydalı” işler olmasını isterdim. Ne tip bir iş olurdu ki bu? Hayal kurmak kolay da, bunu mantıklı bir temele oturtmak, bir yol haritası çizmek kolay değil malesef. Sikrıt’lar, quantum’lar, reiki’ler neden yok satıyor sanıyorsunuz?

Sırt çantalarını alıp dünyayı mı gezmeli, yoksa yerleşik hayata mı geçmeli? Nerede yaşamak isterdim, bahçeli bi ev? Şehir merkezinde tarihi bir apartman dairesi? Şu anki evimiz de iyi ama biraz daha büyük olsaydı… mı? İstanbul mu, yurtdışı mı? Ahahaha ev alalım değil mi, şöyle kredi ile. Bakayım Ayşanım’ın kızı Fatma bizim yarı maaşımız ile bir saray yavrusuna yerleşmiş bile, kira öder gibi ödüyormuş.

Saçlarımı uzatayım mı, yoksa böyle kısa iyi mi? Ya rengi? Biraz daha belirgin bir renk iyi mi olurdu ne? Giyim tarzımı da değiştirmek istiyorum ama nasıl giyinmeli bilemiyorum. Biraz değişik bir şey alsam rahat edemediğim için giyemiyorum.

Okunacak çok kitap var, izlenecek çok film, dinlenecek çok müzik… Ama yorgunum da be dostlar, kafamı da boşaltmak istiyorum:(

Ne çok soru, ne çok belirsizlik…Hayır, “Freud bile çözememiş kadınların ne istediğini” demeyeceğim, demeyeceğim, de-me-ye-ce-ğim!!!!!

Bitti, tenefüs, dağılın!!!:)

Yorum Yok

Yorum Yaz