Haftanın Blogu

Sevgili Derya’nın blogumu tanıtmasıyla haberdar olduğum çok güzel bir uygulama var. Blogger’lar, haftada bir kez, beğendikleri blogları paylaşıyor, tanıtıyorlar. Böylece bilmediğimiz güzel bloglardan haberdar oluyoruz.

Ben de bu uygulamaya katılmaya karar verdim. Her cuma günü, sevdiğim bir blogu tanıtmaya çalışacağım. Bu tanıtımlar tamamen kişisel görüşümü yansıtmaktadır. Herhangi bir reklam, sponsorluk vs. olmadığı gibi blogunu tanıtacağım kişinin bundan haberi bile bulunmamaktadır/bulunmayacaktır.

İlk olarak canım arkadaşımın Bekar Anne blogunu seçmiş olmam herhalde bu blogu takip edenleri şaşırtmamıştır:)

bekaranne

Bekar Anne, benim gibi 79 doğumlu. 13 yaşındaki dünya yakışıklısı oğlu ile birlikte kurduğu, kendi gibi tertemiz, şipşirin hayatını anlatıyor bizlere. Baba ve baba figürü olmadan bir erkek çocuğu büyütmenin zor olduğunu ama imkansız olmadığını, hayatın tercihlerden ibaret olduğunu, hayatta bazen bazı şeylerden vazgeçmek gerektiğini, anne olmanın kadın olmaktan istifa etmek anlamına gelmediğini öğreniyoruz onun yazılarından. Ben şahsen de tanıdığım için söylüyorum; o kadar duru, o kadar iyi kalpli, o kadar çevresine pozitif enerji veren biri ki “bu çağın insanı değil” hissini veriyor bana.

Bir de, o nasıl bir blog tasarımıdır arkadaş? Bu kadar mı zevkli olur? Ben şahsen ba-yı-lı-yo-rum !!!

Blogunu sadece kendini anlatmak için kullanmıyor Bekar Anne. Ayrıca evliliklerinde mutsuz olan, şiddet gören, çıkış yolu bulamayan kadınlara elinden geldiğince destek vermeye, yardımcı olmaya, farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Arkadaşım olduğunu yazmış mıydım? (Bazen kendimle çok gurur duyuyorum ve bunu gizleyemiyorum. Affınız lütfen:D)

NOTUS POKUS : Yazıları o kadar akıcı ki, oradan oraya atlayıp zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Sonra “ay ocakta yemeğim yandı“, “ay proje yetişmedi“, “ay maili atmayı unuttum“, “hiii oğlanı okuldan alacaktım” olmasın, aman diyim:)

2 Yorum

  • Reply Deryaninsporgunlugu 30 Nisan 2016 at 8:53 am

    Senin arkadasin madem incelemeye deger diyorum. Ilk firsatta ugrayacagim canim. Ben de sevdigimiz yakindan bildigimiz bloglari tanitinca bu etkinligin daha samimi oldugunu düsünüyorum.

    • Reply Araflı Şehrazad 2 Mayıs 2016 at 6:57 pm

      Pişman olmayacağını düşünüyorum:) Ben kendi payıma, bu etkinliğin samimiyeti için elimden geleni yapacağım. Amaç kendini duyurmakta zorlanan ama daha çok ilgi görmeyi hakkeden blogları tanıtmak olmalı diye düşünüyorum. Bu arada, sana yeniden teşekkür etmiş olayım:) Sevgiler.

    Yorum Yaz